Skip to main content
header-image
GE Türkiye

GE Türkiye’nin 2022 Özeti

December 30, 2022

Thomas Edison’ın bıraktığı yenilikçi yaklaşım mirasına 130 yıldır sahip çıkan GE, her zaman daha iyi bir dünya için çalışıyor. Yıllardır çalışmalarının merkezine koyduğu sürdürülebilirlik prensipleri ile geleceğe köprü kuruyor. İş hayatında çeşitliliğe verdiği önem ve özgür, gelişime açık çalışma ortamı sayesinde mutlu çalışanlar kazanıyor. Hayata dokunan teknoloji çözümleri ile hep daha iyisini hedefliyor.  GE, Türkiye'de de 70 yıldan fazladır geleceği inşa ediyor. Yeni bir yıla hazırlanırken GE Türkiye’nin 2022’de hayata geçirdiği projelerin, aldığı kararların ve attığı imzaların özetini çıkardık. 

İşte 2022’ye damgasını vuran gelişmeler!

Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri

Happy Place to Work veCapital Dergisi iş birliğiyle yapılan "Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırması"nda Endüstriyel Mühendislik kategorisinde, GE Türkiye "Türkiye'nin En Mutlu İş Yeri" ödülünü almaya layık görüldü.

mutlu işyeri

Çevre, Sağlık ve İş Güvenliği

GE Türkiye, bu yıl da çalışanlarının ve paydaşlarının güvenliğini sağlamak adına çalışmalar yapmaya devam etti. Çevre ve insan önceliğiyle; enerji, atık, doğal kaynak yönetiminde yenilenebilir teknoloji çözümleri üretti. Çevre, sağlık ve iş güvenliği çalışanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz röportajlar için tıklayın.

Bergama çevre

Kariyerime İlk Adıma

GE, "Kariyerime İlk Adım" projesi için bu sene Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile iş birliği yaptı. Proje ile Türkiye'nin çeşitli illerinde okuyan 60 kız, 15 erkek; toplam 75 üniversite öğrencisine yol gösteren 8 haftalık bir eğitim ve yakın geleceğin profesyonellerine mentorlük sağlandı.

kariyerime adım

Şahmeranlar

GE HealthCare’in sponsorları arasında olduğu Hayra Alamet – Şahmeran 34 sergisi farklı sanatçıları bir araya getirirken aynı zamanda kız çocuklarının geleceğine katkıda bulunacak önemli bir girişime imza attı.

şahmeranlar  kız

Yapay Zekânın Yükselişi

GE HealthCare ve Bayındır Sağlık Grubu, yapay zekâya dayalı üç uygulamayı test etmek için anlaşma imzaladı. Ankara’daki Bayındır Söğütözü Hastanesi’nin radyoloji ve acil servis bölümlerindeki doktorlar, GE HealthCare’in ve Lunit'in sunduğu Edison Open AI Orchestrator ve diğer yapay zekâ uygulamalarını kullanarak, göğüs röntgeni ve mamografi muayenelerinden elde edilen klinik görüntüleri yapay zekâ destekli bulgular ve açıklamalarla gözden geçirecek.

bayındır saglık

Üç Ayrı Şirket

GE artık geleceği inşa ederken yoluna üç ayrı şirket olarak devam edecek. İlk olarak; yeni yılın başlarında GE HealthCare, ardından 2024’ün başlarında GE Vernova, en son ise GE Aerospace ayrılıp kendi alanlarında daha odaklı çalışmalara başlayacaklar.

uc sirket

Aydınlanmayla Başlar

GE HealthCare Türkiye Meme Kanseri Farkındalık Ayında “Her Şey Aydınlanmayla Başlar” dedi ve Atatürk Kültür Merkezi’ni üç gün boyunca pembe ışıkla aydınlattı. Proje kapsamında, meme kanseriyle ilgili farkındalığı artırmak adına “aydınlatıcı” seminerler düzenlendi.

meme kanser

Gücümüzle Köklerden Geleceğe

Yıllardır başarılı liderlerin deneyimlerini ve ilham veren konuşmalarını dinlediğimiz GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı Zirvesi’nin, bu yıl 7.’si gerçekleşti. GE’nin köklü geçmişinden ilham alarak “Gücümüzle Köklerden Geleceğe” diyen GE Kadın Türkiye Kadın Çalışan Ağı Zirvesi, yine birbirinden değerli konuşmacıları ile dolu dolu geçti.

köklerden geleceğe

Rüzgârın Gücü Adına

Polonya’nın en büyük enerji şirketi PGE’nin siparişi üzerine, Polonya’nın en büyük jeneratör transformatörleri Gebze Güç Transformatörleri Fabrikasında üretilmeye başlandı. Dolna Odra Santrali’ni donatacak ve elektrik üretiminde teknik olarak en yüksek verimi sağlayacak olan 830 MVA jeneratör transformatörleri, yüzbinlerce haneye elektrik ulaştıracak.

Gebze fabrika

Gelecek Yüzümüz

GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği iş birliği ile geleceğin yeteneklerini yetiştirmek ve çalışma hayatında sayıca az olan kadınların teknik rollerde temsilini artırmak için gençler bizim GelecekYüzümüzdiyerek STEM etkinliğine ev sahipliği yaptı.

gelecek yüzümüz

 

 

Categories
tags