Skip to main content
header-image
GE

GE Halka Arz Edilmesi Planlanan 3 Yeni Şirketin İsimlerini Açıkladı

July 21, 2022

GE Halka Arz Edilmesi Planlanan 3 Yeni Şirketin İsimlerini Açıkladı

   

GE geçen sonbaharda sağlık, enerji ve havacılığa odaklanan üç bağımsız ve halka açık şirket yapılanması planını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde ise şirket isimlerini açıkladı.

Her biri kendi sektöründe öncü olan bu üç şirket, GE’nin 130 yıllık inovasyon kültürünü ve Thomas Edison’a kadar uzanan Monogram’ını koruyacak. Bunun yanında, yeni isimleri ile yeni bir başlangıcı simgeleyecek.

GE’nin sağlık sektörünün yeni ismi GE HealthCare olacak. Gaz enerjisi, yenilenebilir enerji, dijital ve enerji finans hizmetleri de dâhil mevcut enerji portföyü, GE Vernova markası altında birleşecek. Havacılığın yeni ismi ise GE Aerospace olacak.

GE ve GE Aerospace CEO’su H. Lawrence Culp Jr. “Bugün, GE’nin bağımsız ve tam odaklı üç şirket haline gelme planının önemli bir dönüm noktası. GE’nin milyarlarca dolarlık global marka değerinden yararlanmak, hedef pazarlarımızda bize rekabet avantajı sunuyor ve bu da şirketlerin gelecekte kazanmasına fırsat sunacak. Yalın ve yenilikçi bir temel üzerine inşa edilen bu markalar, çalışan bir dünya inşa etme misyonumuzu sürdürecek ve müşterilerimiz için GE’de değer verdikleri güçlü yönlerin önemli hatırlatıcıları olacak.”

diyor.

GE bu yeni isimleri oluşturmak için 6 ay çalıştı. Şirket şu an 170 küresel pazarda faaliyet gösteriyor ve marka değeri yaklaşık 20 milyar dolar. [*]


[*] According to Interbrand Best Global Brands 2021.

 

Categories
tags