Skip to main content

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi GE Sağlık Teknolojileriyle Buluştu

August 11, 2016

GE Sağlık, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ile yaptığı iş birliği ile 34.000 metrekare alana sahip, yıllık ortalama 140.000 hasta kabul eden hastaneyi son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatıyor. GE Sağlık’ın Gelişen Pazarlar bölgesinde, sessiz MR ve sentetik MR özelliklerini bir arada sunan hasta dostu ilk hibrit 3T manyetik rezonans görüntüleme sistemi Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde yer alacak. Hibrit Ameliyat Odası ile hastalara yüksek teknolojili hizmet sunulacak.

GE Sağlık, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nin sağlık ekipmanlarını sağlamak üzere önemli bir anlaşmaya imza attı. Yapılan anlaşma ile Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Sessiz MR teknolojisi, Sentetik MR, OneBeat Cardiac (tek kalp atımında kardiyak çekim), yüksek rezolüsyon ile HD görüntüleme kalitesi, Ultra Low Dose (düşük radyasyonlu çekim), EcoFlow, AoA (anestezinin yeterliliği ve uygunluğu), Füzyon Teknolojisi (MR görüntülerinin Ultrasonda analiz edilmesi) gibi gelişmiş teknolojik özelliklere sahip Radyoloji, Yaşam Destek ve Ultrason ekipmanları ile donatılacak. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi için yenilikçi bir yatırım niteliği taşıyan anlaşma dâhilinde cihazların teslimi 2016 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacak.

Anlaşma çerçevesinde, yıllık 140.000 hasta kapasitesine sahip Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nin ihtiyaçları belirlenerek kuruma tüm disiplinleri kapsayan özel bir ekipman paketi sunuldu. Bu kapsamda, Yeditepe’nin yeni hastane kampüsüne diagnostik görüntüleme, yaşam destek çözümleri ve ultrason cihazları olmak üzere üç ana grupta yeni ekipman paketleri kurulması planlandı. GE Sağlık, hastanelerin dijitalleşmesi ve hasta konforunun artması amacıyla önemli yatırımlar ve kapsamlı AR-GE çalışmaları yapıyor.

Bölgedeki ilk intraoperatif 3T MR sistemi Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde olacak. GE Sağlık’ın Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’ne kuracağı sağlık ekipmanları arasında ameliyat esnasında kullanılacak ve ileri teknolojiye sahip intraoperatif 3T MR sistemi, Doğu ve Afrika Gelişen Pazarlar bölgesi bölgesinde ilk olma özelliğine sahip. Bu sayede beyin tümöründen muzdarip hastalar için ameliyat esnasında tümör çıkarmanın başarısının kontrolü daha beyin kapatılmadan mümkün olacak.

GE Sağlık ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi arasındaki anlaşma, Hibrit Ameliyathane Odası’nı da kapsaması ile farklılaşıyor. Proje zarfında, sinir sistemi cerrahisi prosedürlerinin GE’nin son teknoloji 3T MR sistemiyle gerçekleştirilebileceği hibrit bir ameliyathane bulunuyor. Bu durum, operasyon sırasında vakanın tüm adımlarının aynı anda görselleştirilebildiği sinir sistemi cerrahisi prosedürlerini mümkün kılarak hastaların yüksek teknolojili hizmet almalarına olanak tanıyacak.

Categories
tags