Skip to main content
header-image
sağlık

#KorkusuzKadınlar Meme Kanseri Farkındalık Ayında Harekete Geçti!

November 13, 2019

korkusuz img

Kadınlar arasında meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla her sene farklı projelere öncülük eden GE Türkiye, bu seneki meme kanseri farkındalık ayında ses getiren bir iletişim kampanyasına imza attı: #KorkusuzKadınlar.

Her 8 kadından 1’inin yakalanma riski taşıdığı meme kanserinde erken teşhis farkındalığının oluşturulması ve artırılması için GE Sağlık’ın başlattığı ve Ekim ayı boyunca süren #KorkusuzKadınlar hareketi, UPS Türkiye ve Sephora Türkiye’nin desteğini de arkasına alarak 9 Ekim’deki etkinlikle duyuruldu.

korkusuz img

100’ün üzerinde katılımcının hazır bulunduğu etkinlikte, sosyal medya farkındalık hareketinin ilk adımları da yapılan oturumla atıldı. Oturumun moderatörlüğünü ünlü sanatçı Ceyda Düvenci üstlenirken GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu ColinSephora Türkiye Pazarlama Direktörü Ayça Kaya ve UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç konuşmacılar olarak yer aldılar. Oturumda, kadınlar arasında %30’luk oranla en çok görülen kanser türü olarak bilinen meme kanserini yenmek için her yıl düzenli olarak mamografi taraması yapılması gerektiği vurgulandı.

korkusuz img

#KorkusuzKadınlar Hareketi Sosyal Medyada!

Meme kanseri farkındalığını artırmak için hayata geçirilen bu projede kadınların meme taraması sırasında yaşadığı “korku”yu ele alan GE Türkiye, kadınlara aslında ne kadar ‘’korkusuz’’, yol gösterici ve savaşçı ruhlu olduklarını hatırlatmayı amaçladı. GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, katılımcılardan sosyal medyada #KorkusuzKadınlar etiketiyle yapacakları paylaşımlarda tanıdıkları diğer kadınları etiketlemelerini ve bu farkındalık hareketine çevrelerindeki kadınları dahil etmelerini istedi. #KorkusuzKadınlar hareketini destekleyen ilk isimlerden biri, kadınları meme kanserinde erken teşhisin önemi konusunda bilinçlendiren paylaşımıyla Ceyda Düvenci oldu. Hemen ardından ise birçok influencer, #KorkusuzKadınlar etiketiyle farkındalık hareketini anlatan ve destekleyen sayısız gönderi paylaştı; böylece hareketin yayılmasına katkıda bulundu 

korkusuz img

korkusuz img

Ekim ayı boyunca GE Türkiye Blog sayfasında 3 yazı yayımlandı. Meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve başlattığımız #KorkusuzKadınlar hareketini duyurmak için GE Türkiye TwitterInstagramve LinkedIn hesaplarında ay boyunca paylaşılan içerikler 547.033 kişiye ulaştı. 

korkusuz img

Ay boyunca GE Türkiye Instagram hesabından paylaşılan hikayeler ile #KorkusuzKadınlar sesini toplamda 1.199.028 kişiye duyurdu. Tüm sosyal medya mecralarında #KorkusuzKadınlar etiketiyle bugüne kadar farkındalık hareketine destek veren toplam 440 paylaşım yapıldı. 

korkusuz img

Tüm bu paylaşımların yanı sıra GE Türkiye tarafından projeye özel bir de Instagram filtresi tasarlandı. Filtre yayınlandığı günden itibaren Instagram’ın Hikayeler bölümünde 505 defa kullanıldı, #KorkusuzKadınlar etiketiyle birlikte paylaşıldı ve kadınlara korkusuz olduğunu bir kez daha hatırlattı.

korkusuz img

#KorkusuzKadınlar hareketi, başladığı günden bu yana GE Sağlık’ın başlattığı meme kanseri farkındalık hareketi tam 2.130.043 kişiye ulaştı.

korkusuz img

Categories
tags