Skip to main content

Kanserden Koşarak Uzaklaş

November 09, 2017

GE Sağlık Türkiye ve Liv Hospital, kansere karşı farkındalık yaratmak amacı ile yeni bir proje başlatıyor. “Kanserden Koşarak Uzaklaş!” sosyal sorumluluk projesi ile ilk etapta 1.500 kişiye kanser taraması yapılacak.
Proje kapsamında Liv Hospital’a gelenler meme, akciğer, kolon ve rahim ağzı gibi kanser türleri için son yöntemlerle tarama yaptırabilecek. Çağın gerçeği kansere karşı farkındalık yaratarak erken teşhisin önemine bir kez daha dikkat çekmeyi hedefleyen proje kapsamında, 4 Kasım Cumartesi günü Liv Hospital hekimleri ve personeli ile GE Türkiye liderleri ve çalışanları, sivil toplum kuruluşları, Lions Kulübü ve IWSA Derneği, Bebek Parkı’ndan başlayan bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Toplum sağlığına verdikleri önemden yola çıkarak projeyi başlattıklarını söyleyen Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, “2013’te sağlık hizmeti sunmaya başladığımız günden itibaren kanser cerrahisinden tanı hizmetlerine, tedavisinden radyoterapi ve robotik cerrahiye kadar uzanan geniş bir spektrumda hizmet veriyoruz. 2013’te GE Sağlık Türkiye’nin desteğiyle yaptığımız “BİLİYORUM” projesi ile 5 ana olguda 4 bin kişiyi taramıştık. 5. yılımızda tekrar ediyor ve 4 ana olguda yapıyoruz. Bizim hedefimiz erken tanının hayat kurtardığı gerçeğine bir kez daha dikkat çekmek.” diyor.

image_image

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti ve GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin.
GE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin ise, “GE olarak küresel çapta 100 yıldan uzun bir süredir insan sağlığını iyileştirmeye yönelik yenilikçi teknolojiler geliştirirken, halk sağlığını önemli derecede tehdit etmekte olan onkolojik sorunlara önemle eğiliyor ve hastalığın erken teşhisini mümkün kılan gelişmiş çözümler üretiyoruz. Hastalığın doğru ve zamanında teşhis edilmesini kolaylaştıran teknoloji ve çözümlerimizle insanların hayatına olumlu dokunabilmenin mutluluğu içerisindeyiz.
GE Sağlık Türkiye olarak 200’ü aşkın çalışanımızla ve binlerce kurulu cihazımızla Türk halkının sağlığı için çalışmaktayız.  Kanser teşhisinde kullanılan ve ultrason tetkiklerini otomatikleştirerek doktorlara doğru teşhisi rahatça koyma imkanı sağlayan otomatik meme ultrason sistemi, kanser tetkikinin detaylı verilerle yapılmasını mümkün kılan çok kesitli tomografi sistemlerimiz ve kadınlarımızın çekim sırasında uygulanan kompresyonu kendileri ayarlamak suretiyle kontrol edebildikleri ve hissedilen baskıyı minimize edebildikleri  mamografi sistemi gibi birçok çığır açan teknoloji ve çözümlerimizle fark yaratıyoruz.

image_image

Liv Hospital proje kapsamında ilk etapta 1.500 kişiye kanser taraması yapacak.
İstatistiklere göre her 2 kişiden 1’i hayatının bir noktasında maalesef kanser hastalığına yakalanıyor. Bunun bir yansıması olarak GE Sağlık, erken teşhisin hayat kurtaran etkisinin bilinirliğini artırmaya önem veriyor.

Ülkemizde kanser hastalığının görülme sıklığının yoğun olduğu olguları göz önünde bulundurarak uzun yıllardır teknoloji ortağı olduğumuz Liv Hospital ile birlikte meme, akciğer, kolon ve rahim ağzı kanserleri için 1500 kişiye ulaşacağımız geniş kapsamlı bir tarama programı başlatmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” açıklamasında bulunuyor.

Categories
tags