Skip to main content

İzmirspor’un Dijital Çağı Yakalaması

January 25, 2016

General Electric olarak yaşadığımız dünyaya, bu dünyayı paylaştığımız insanlara ve gelecek nesillere karşı sorumluluk duyuyor ve toplumsal fayda yaratmak için bu bilinçle sosyal ve çevresel konularda etik ve duyarlı hareket ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl “Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar ve Model Uçaklar Soma’da” Kampanyası ile Soma’da 104 tane pırıl pırıl 2. sınıf öğrencisi ile en iyi bildiğimiz şeylerden birinin oyuncağını yaptık: Model Uçak. Küçük çocuklar için bir şeyler başarmak, bir şeyler üretmek hayatları boyunca unutamayacakları ve özgüven kazandırıcı bir deneyim demektir. Gerçek uçakları GE uçak motoru teknolojisi uçurur, model uçakları ise çocuklarımızın hayal gücü uçurdu. General Electric bu yıl da sosyal sorumluluğa yeni bir boyut kazandırdı.

Dijital endüstriyel bir şirket olarak sosyal sorumluluğu da dijitalleştiriyoruz.

GE Türkiye’den İzmirspor Futbol Akademisi’ne Bilgisayar Bağışı

General Elektric, sosyal sorumluluk kapsamında İzmirspor Futbol Akademisi (İFA) teknik ekibinin kullanımı için dizüstü bilgisayarlar hediye etti. Bilgisayarlar antrenman programlarının hazırlanması, maç raporlarının ve elektronik postaların kayıt altında tutulması konularında ekibe teknolojik altyapıyı sağlayacak ve kulübün işleyişini daha programlı hale getirecek. Ayrıca teknik ekip gerek Türkiye Futbol Federasyonu gerekse yabancı literatürlerden kendilerini geliştirebilecekleri her türlü bilgiye bu bilgisayarları kullanarak erişecek ve sektördeki yenilikleri takip edebilecekler.

İzmirspor Futbol Akademisi yeni bilgisayarlarının kendilerine rekabet gücü kazandıracağına inanıyor.

Dünyanın dijital endüstriyel şirketi olarak teknolojinin dünyaya getirdiği dönüşümü biliyor ve icatlarımızla yüzyılı aşkın süredir bu dönüşüme hız kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Teknoloji İş Yapış Şekillerimizi Değiştiriyor

Buhar gücüne dayalı makinelerin icadı ile üretimde makine kullanımının başladığı Sanayi Devrimi gerçekleşti. Buharlı makinalar insanlara fiziksel güç gerektiren birçok iş yükünden kurtararak zihinsel yoğunluk gerektiren işlerle meşgul olabilme imkanı sağladı. Bunun yanısıra üretimde hız ve verimliliği de artırdı. Ardından gelen İnternet Devrimi sayesinde haberleşme, fikir alıp verme, bilgiye ulaşma aktiviteleri hızlandı ve kolaylaştı.

İnternet Devrimi ve Bilgisayar Kullanımı Spor Sektöründe Başarı Faktörlerinden Biri Haline Geldi

İnternet Devrimi sadece finans, enerji, sağlık, ulaşım gibi sektörlerdeki ofis çalışanlarını değil spor sektöründe faaliyet gösteren sporcular, antrenörler, kulüp görevlilerinin de planlama, organizasyon gibi operasyonel aktivitelerini kolaylaştırıyor.

General Electic olarak ürettiğimiz teknolojinin insanlara kolaylık ve mutluluk getirmesi için hergün daha fazla çalışıyoruz. Dokunduğumuz hayatlara enerji veriyor, tedavi ediyor, taşıyor ve inşa ederek dönüştürmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Categories
tags