Skip to main content

GE, Türkiye’deki 70’inci Yılını Kutladı

December 15, 2017

Türkiye’deki ilk yabancı sanayi yatırımcılardan biri olarak 1948 yılında faaliyetlerine başlayan GE, dünyada 125’inci Türkiye’de ise 70’inci yılını, Türk iş dünyasının önde gelen liderlerinin katıldığı özel bir etkinlikle kutladı.

https://youtu.be/PSRlPKHx6G8

İş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı etkinlikteki panel ve konferanslarda; endüstriyel internet devriminin yarattığı fırsatlara, Türkiye’de enerji ve sağlık endüstrisindeki ilham veren dijital başarı hikâyelerine, yeni iş modellerine ve kurumlarda kültür değişiminin gerekliliğine dikkat çekildi.
GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy konuşmasında GE’nin Türkiye’de 1948 yılında ampul fabrikası ile başlayan yolculuğunun bugün dört fabrikada, dokuz farklı tesiste güçlenerek devam ettiğini belirtti. Özsoy, “Yatırım ve işbirlikleriyle dolu 70 yıllık geçmişimizde Türkiye ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlama hedefiyle, 2.500’e yakın çalışanımızla yerel üretim, istihdam, inovasyon ve altyapı gelişimi alanlarında çalışmalarımızı sürdürdük. Türkiye’de mühendisliğin, Ar-Ge çalışmalarının gelişmesini desteklemenin yanı sıra; yüksek teknolojili ihracata da katkı sağladık. GE Türkiye olarak önümüzdeki dönemde de enerji, sağlık ve havacılık endüstrilerinde dönüşüme ve teknolojinin etkin ve verimli kullanımına güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Türkiye’nin kalkınmasına olan desteğimizi, dijital çağın getirdiği fırsatlarla artırarak sürdüreceğiz” dedi.

image_image

Ünlü iş adamları GE sayesinde başlattıkları dijital dönüşüm süreçlerini anlattı.
Etkinlikteki panellere, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, GAMA Holding İcra Kurulu Başkan Vekili Arif Özozan, Florance Nightingale COO’su Dr. Sinan Nazif Aran konuşmacı olarak katılarak şirketlerinde başlattıkları dijital dönüşüm tecrübelerini ve vizyonlarını paylaştılar.

image_image

Etkinlikte Prof. Dr. Özgür Demirtaş sunumuyla geleceğin teknoloji ve ekonomi dünyasına kapı aralarken, Gazeteci Emin Çapa’da “Muz Devrinden Dijital Çağa” başlıklı bir sunumla dijital dönüşümün bir lüks olmadığına, hayatta kalmak için gereklilik olduğuna dikkat çekti.
GE, kurulduğu günden bu yana çok sayıda ezber bozan dalgayı yenilikçi ve girişimci kültürü ile atlatarak, 190 farklı ülkede 300 bine yakın çalışanıyla bugün dünyanın öncü dijital endüstriyel şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Categories
tags