Skip to main content
header-image

GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı, “Çocuklar Geleceği Kodluyor” Etkinliklerinin 6.’sını Büyükada’da Düzenledi!

November 06, 2019

cocuklar img

GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı, bugüne kadar 150’den fazla öğrenciye kodlama eğitimi sağladığı “Çocuklar Geleceği Kodluyor” etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Gönüllü eğitmenler ve 26 öğrenci eşliğinde 19 Ekim’de gerçekleşen bir günlük kodlama eğitimi, devlet okullarında düzenlenen ilk kodlama etkinliği olması sebebiyle de ayrı bir öneme sahip. 

Etkinlikte miniklerimize oyunlar, danslar ve yemek tarifleri eşliğinde bazı temel kodlama kavramları, GEbilgisayarları kullanılarak anlatıldı. Öğrenciler ve gönüllüler, gün boyu kodlama yaparak ve aralarda oyunlar oynayarak hem eğlenceli hem öğretici bir gün geçirdiler. Tüm bu aktiviteler, öğrencilerin analitik zekâlarının gelişimine katkı sağlarken bir yandan da hayal güçlerine farklı bakış açıları kazandırıyor.

cocuklar img

Bu keyifli ve oldukça faydalı günün sonunda miniklerimiz, gün içinde öğrendikleri kavramları kullanarak kodladıkları oyunları sunup, katılım sertifikalarını aldılar. 

GE tarafından gerçekleştirilen tüm kodlama etkinliklerinin ana amacı; özellikle kız çocuklarımızı kodlama ile tanıştırarak erken yaşta analitik düşünmeye başlamalarını sağlamak ve çağın teknolojilerini kullanmalarına imkân sağlayarak bu alışkanlığı kazandırmak. Bu hedeflerle etkinlik; sosyal sorumluluk niteliğinin yanı sıra, uygulamalı eğitim alanında da önemli bir örnek teşkil ediyor. 

2018 yılında Darüşşafaka’da 4. ve 5. sınıfta okuyan yaklaşık 50 kız öğrenciye temel kodlama eğitimi verenGE Türkiye Kadın Çalışan Ağı gönüllüleri, geçtiğimiz Mayıs ayında da GE Türkiye Maslak ofisinde bir kodlama etkinliği düzenledi. Bu kez etkinlik sadece GE Türkiye çalışanlarının çocukları için gerçekleştirildi ve miniklerimiz 16 farklı kodlama safhasını öğrendiler. Etkinliğin detaylarını bağlantımıza tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

Tüm bu değerli organizasyonlarda emeği geçen GE Türkiye Kadın Çalışan Ağı’na, gönüllü eğitmenlerimize ve Türkiye Teknoloji Merkezi Volunteers gönüllü ekibine katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Daha aydınlık bir geleceğin daha aydınlık nesiller ile olabileceği inancıyla GE Türkiye olarak çalışmalarımızı bu yönde sürdürmeye devam edeceğiz.