Skip to main content
header-image
GE Türkiye

Çalışanların Gözünden Yıllar İçinde GE: “Her Zaman Daha İyi Bir Gelecek İçin Çalışıyoruz.”

July 28, 2023

Naciye Tan, LM Wind Power’ın Bergama fabrikasında 5 yıl önce çalışmaya başladı. İşe başladığı andan itibaren işini çok seven ve LM Wind Power’da Finish Operatörü olarak çalışan Naciye Tan, rüzgar türbini kanatlarını güneşin yansımasını engelleyecek olan matlaştırma işlemi ile son dokunuşu gerçekleştiriyor. Yani gelcoat ile kaplanmış rüzgar türbini kanatlarını zımparalayarak daha mat hale getirme aşamasında yer alıyor.

GE Çalışanı

Bir kanadı son haline getirmek oldukça dikkat isteyen detaylı bir süreç. Çok fazla güç ve emek isteyen bu adımda çalışmak için işe başlamadan önce 6 haftalık teknik bir eğitim aldığını söyleyen Tan’ın 5 yıllık deneyimiyle artık profesyonelleştiğini söylemek yanlış olmaz. Kanatların üretim sürecinin tamamı üzerine eğitim aldığı ve çalıştığı dönemi

“Burada her gün yeni bir şeyler öğreniyorsunuz. Üretime katkı sağlamak gerçekten çok güzel bir duygu.” diyerek değerlendiriyor. Farklı pratikler kazandığını da “Türkiye’ye katkı sağlayan bir şirketin parçası olmaktan mutluyum. Ülkemi seviyorum ve kesinlikle doğru yerdeyim.” sözlerini ekleyerek belirten Tan, GE’nin kadın ve erkek fark etmeksizin çalışanlarına verdiği değerin kendisinin ve çalışma arkadaşlarının en büyük motivasyonu olduğunu söylüyor.

Tüm proseslerde en önemli protokollerden biri ise iş sağlığı ve güvenliği. İş yeri güvenliğini sağlayan uygulamaların varlığı, hem çalışanların hem de şirketin geleceğini etkileyen önemli bir faktör. Tan ve çalışma arkadaşları için tüm süreçlerde güvenliklerinin ön planda tutulması için tüm önlemler alınıyor. GE’nin temin ettiği kişisel koruyucu donanımları kullanmak sürecin tüm çalışanlar için güvenli ilerlemesini sağlıyor.

Cumhuriyetin 100 yıllık tarihine 75 yıl boyunca üretim, istihdam ve ihracat ile katkı sağlayan, Tan’ın kendi deyimiyle “dünya devi” bir şirkette, en çok kadın çalışana sahip LM Wind Power’ın Bergama fabrikasının bir parçası olmanın büyük bir onur olduğunun altını çiziyor. Tan, “Şirketimiz çevreye ve dünya yaşamına çok önem veriyor. Sıfır Atık Kanat Vizyonu’na ve geri dönüştürülebilir kanatlar üretmeye biz de destek oluyoruz. Bu dünya hepimizin ve hepimizin bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorum.” diyor. Kendini gösterme imkanı elde ettiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Tan, GE’de çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu ekliyor. “Kalite asla tesadüf değildir. Burada kaliteli ürünler çıkarırken her çalışanın fikirlerine, düşüncelerine çok değer veriliyor.” diyerek sözlerini noktalıyor.

İnovasyona, geleceğin teknolojilerini üretmeye odaklanmış olmak; gurur veren başarılar elde etmek önemli bir nokta. Fakat çalışma arkadaşlarına değer vermek ve yıllar süren istikrarlı bir çabayla bunu devam ettirmek 75 yıldır GE için en önemli noktalardan biri.

Categories
tags