Skip to main content
header-image
sağlık

Bu İş Birliği, Biyofarmasötik Üretim Teknolojilerini Yeniden Şekillendiriyor!

November 27, 2019

biyo img

Tıpkı otomasyon gibi “yapay zekâ” ve “büyük veri setleri” ifadelerinin de günümüzde sıkça kullanılmasıyla birlikte biyofarmasötik üretimi evrim niteliğindeki bir sonraki aşamasına geçiyor: Biyofarmasötik 4.0. Bu yeni çağda, yeni nesil teknolojiler gelişmiş proses kontrolü ve verimlilik iyileştirmeleri için kullanılabilecek gelişmiş analiz ve modelleme teknolojileriyle daha fazla bilgi sağlıyor.

Bu sebeple GE Sağlık ile endüstriyel otomasyon ve enformasyon alanında dünyanın en büyük şirketi olan Rockwell Automation Inc., dijital çağda biyoproses operasyonları yürütmek için otomasyonlarını, bilgi teknolojilerini ve tek kullanımlık çözüm uzmanlıklarını birleştiriyor.

Bu iş birliği biyofarmasötik şirketlerinin pazar taleplerine hızlı yanıt vermeye odaklı, verimli üretim teknolojileri ve adapte edilebilir üretim ortamları sunan geleceğin esnek ve ölçeklenebilir tesislerini inşa etmelerine yardımcı olacak. GE Sağlık‘ın biyoproses üretimindeki uzmanlığını Rockwell Automation‘ın otomasyon uzmanlığıyla birleştirmek, ilaç üreticilerinin verimliliği artırmasına, pazara daha hızlı girmesine ve kişiselleştirilmiş ilaçlar sunmasına yenilikçi çözümlerle yardımcı olacak.

Otomasyon, üretim süreçlerinde riski düşürerek ve iş akışında akıcılık sunarak operasyonel verimliliği artırır. Bu iş birliği, veri istatistiklerini verimli sonuçlara dönüştürmek için tek kullanımlık biyoproses ürünleri uzmanlığıyla derin otomasyon ve bilgi teknolojilerinin birleşiminden faydalanıyor.

GE Sağlık ve Rockwell Automation birlikte çalışarak şirketlere şu konularda yardımcı olabilir:

  • Yeniden üretilebilirliği, tekrarlanabilirliği ve uyumluluğu artıran Figurative™biyoproses otomasyonu ile entegre FlexFactory™ tek kullanımlık ekipman ile daha çok verimlilik sağlamak.
    • İnceleme sürelerini haftalar bazında azaltmak için süreçleri dijitalleştirmek ve gerçek zamanlı incelemeler elde etmek.
    • Uygulamaları, operasyonları, ekipman kurulumlarını ve eğitimleri geliştirmek için artırılmış gerçeklik ile çalışanlara talimatlar sunmak.

GE Sağlık ayrıca, sınıfının en iyisi kontrol sistemi seçeneğini sunabilmek için bir Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) ortağı olarak Rockwell Automation PartnerNetwork programına katılmıştır. Bu program global üreticilerin, tesis genelinde optimizasyon sağlamak, makine performansını artırmak ve sürdürülebilirlik hedeflerini karşılamak için en iyi çözümleri geliştirmeye, uygulamaya ve desteklemeye odaklanan ortak bir şirket ağına erişmesini sağlar.

Rockwell AutomationMimari ve Yazılım Kıdemli Başkan Yardımcısı Fran Wlodarczyk bu ortak çalışmayla ilgili: “GE Sağlık ile yaptığımız iş birliği, biyoproses operasyonlarını daha çevik hâle getirecektir. Geleceğin tesisleri, biyofarmasötik üretim teknolojilerindeki olasılıkları yeniden şekillendiriyor. GE Sağlık’ın PartnerNetwork programımıza üye olmasıyla, birlikte yürüteceğimiz çalışmalar GE Sağlık’ın Connected Enterprise’ı hayata geçirmesine yardımcı olacak ve böylece daha fazla hedeflenen ilaçlara yönelik talepler karşılanıp pazara daha hızlı sunulabilecek.” diyor. 

Bunun gibi iş birlikleri, verimlilikleri optimize edecek ve biyofarmasötik 4.0 çağının ihtiyaçlarını karşılayacak olan çözümlerle, biyofarmasötik üretim teknolojilerinde dönüşüm yaratmak için atılan çok önemli adımlardır.

Biyoproses Otomasyonu ve Dijital Genel Müdürü KevinSeaver: “GE Sağlık ve sağlık ekosistemi sağlık hizmetlerinde mükemmeliyete doğru ilerledikçe, şirketlerin daha küçük miktarlardaki özel ilaçları verimli bir şekilde üretmeleri için esnek ve ölçeklenebilir çözümler kritik öneme sahip oluyor.

Seaver, Rockwell Automation ile olan iş birliklerini, biyofarmasötik 4.0 çağının gerekliliklerini karşılamaya yönelik stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor.

Categories
tags