Skip to main content

Apple ve GE’den Endüstrinin Verimliliği İçin İş Birliği

January 04, 2018

Apple ve GE, Predix’in öngörülebilir veri ve analizlerini iPhone ve iPad için tasarlanmış güçlü endüstriyel uygulamalar üzerinden sunmak için iş birliği başlattı. Bu iş birliğiyle yazılım geliştiriciler iOS üzerinde kendi Endüstriyel İnternet uygulamalarını oluşturabilecekler.

Bu uygulamalar, endüstriyel operatörlerin iPhone’ları veya iPad’leri üzerinden ekipmanlarının ve operasyonlarının performansı hakkında daha fazla veri elde etmesini sağlayacak. Örneğin, bir Predix uygulaması, çalışanlara iPhone’ları üzerinden rüzgâr türbini ile ilgili olası bir sorun hakkında bildirim gönderebilecek ve anlık olarak ilgili verileri toplayarak çalışanların denetim veya onarım çalışmaları esnasında uzakta bulunan ekiplerle iş birliği yapabilmesini sağlayabilecek. Bu endüstriyel uygulamalar bilgi döngüsünün daha hızlı tamamlanmasını sağlayarak, maliyet tasarrufunu artırabilecek ve plansız arıza sürelerini en aza indirecek.

Apple CEO’su Tim Cook iş birliğiyle ilgili “GE, endüstri dünyasında havacılık, üretim, sağlık ve enerji gibi alanlarda zengin bir inovasyon geçmişine sahip ideal bir iş ortağı. GE’nin Predix platformunu iPhone ve iPad’in gücü ve sadeliğiyle bir araya getiren Apple ve GE, endüstri dünyasının çalışma biçimini kökten değiştiriyor.” diyor.

GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John Flannery ise “Apple ve GE arasındaki iş birliği, yazılımgeliştiricilere kendi Endüstriyel İnternet uygulamalarını yapmaları için araçlar sağlayacak. Müşterilerimizin, çalışanlarını mobiliteyle donatma ihtiyacı her geçen gün daha da artıyor. Birlikte çalışan GE ve Apple, sanayi şirketlerine iPhone’ları veya iPad’lerini kullanarak Predix’in öngörü verilerinden ve analizlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olan güçlü uygulamalara erişim imkânı sağlıyor.” açıklamasında bulunuyor.

GE’nin Predix uygulaması bu iş birliğinde de olduğu gibi dijital sanayide önemli gelişmelere imza atıyor.

GE, mobil cihazlar için iPhone ve iPad kullanımını standart hale getirecek ve 330.000’i aşkın küresel çalışanı için opsiyonel Mac kullanımını teşvik edecek. Apple ise, GE’nin Predix platformunu müşterilerine ve yazılım geliştiricilerine tercih edilen Endüstriyel İnternet analizleri platformu olarak tanıtacak.

Categories
tags