Skip to main content

3. İnovasyon Kampı’nda Genç Beyinlerden Akıllı Fikirler

April 27, 2016

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz GE & Genç Başarı – İnovasyon Kampı, GE Türkiye İnovasyon Merkezi’mizde gerçekleşti. Lise düzeyindeki öğrencilerin girişimcilik ruhlarını ve yaratıcı fikirlerini ortaya çıkardıkları kampta öğrenciler enerjisağlık ve endüstriyel internet alanlarında var olan bir problemi yenilikçi iş fikrine dönüştürerek geliştirdiler.

GE Türkiye ve Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın sunumlarıyla başlayan etkinlikte farklı okullardan 100 lise öğrencisi ile karma gruplar oluşturuldu. Takımlardan kendilerine verilen üç konudan birine yönelik çözüm üretmeleri ve ürettikleri çözümleri mentorlarının da destekleriyle bir iş planına dönüştürerek jüri önünde sunum yapmaları istendi.

Fikir üretme ve geliştirme süreçlerinde öğrencilerden, çözümlerini hayali şirketlerinin bir iş fikri olarak kurgulamaları ve tasarlamaları beklendi. Öğrenciler mentorları sayesinde enerji, sağlık ve endüstriyel internet alanlarında birçok bilgiye sahip olurken GE gönüllüleri de takımları ziyaret ederek fikirleri ve önerileri ile öğrencilere destek oldular. Konular üzerine fikir üreten öğrenciler, kamp sonunda hazırladıkları projeleri jüriye sundular. Sunumlarını 3 dakika içinde en etkili ve yaratıcı şekilde yapmaları beklenen takımlar, net yollarla bu problemleri iş fırsatına nasıl çevirdikleri anlattılar. Jüri ise değerlendirme sürecinde iş planı, yaratıcılık, sunum tekniği ve takım ruhu kriterlerini baz alarak değerlendirme yaptı.

Tüm gün süren kamp sonunda, genç beyinlerin ürettiği yenilikçi fikirler, geleceğe umutla bakmak için yeni bir sebep yarattı.

Categories
tags