Skip to main content
Press Release

Warto grać fair!

April 25, 2016

Październik 2015 - GE szczyci się długoletnią reputacją firmy uczciwej, godnej zaufania i przestrzegającej zasad prawnych i etycznych w każdym miejscu na świecie, gdzie prowadzi działalność. Ta reputacja wzmacnia nasze relacje z klientami, inwestorami, administracją państwową oraz powoduje, że GE pozytywnie wyróżnia się na rynku.

W 2015 r. po raz dziewiąty z rzędu firma GE została uwzględniona przez amerykański Instytut Ethisphere w rankingu najbardziej etycznych firm świata - jesteśmy dumni, że nasze starania o zachowanie najwyższych standardów znajdują odzwierciedlenie w praktyce. Działamy od ponad 130 lat, obecnie aktywni jesteśmy na 175 rynkach na całym świecie i zatrudniamy ponad 300 tys. osób. Różnorodność i zmiana są wyznacznikami naszej codzienności. Dzięki naszym wewnętrznym procedurom jesteśmy w stanie szybko zareagować i zgłosić wątpliwości - w całej firmie od 2011 r. działa system otwartego zgłaszania wątpliwości, pracownicy zaś mają do dyspozycji sieć ponad 600 rzeczników etycznego postępowania.

Pod koniec 2014 r. - wspólnie z naszym partnerem, firmą Orlen, pod egidą dziennika „Puls Biznesu” i z merytorycznym wsparciem PwC - zainicjowaliśmy projekt „Etyczna firma”, który promuje etyczne zachowanie i otwiera ważną dyskusję o tym, co liczy się w biznesie. A liczy się nie tylko zysk czy udział w rynku, ale także wartość firmy przez pryzmat jej uczciwości, szacunku wobec interesariuszy i działań na rzecz budowania środowiska etycznego w biznesie. Bardzo się cieszę, że inicjatywa została tak dobrze przyjęta przez polskie przedsiębiorstwa - 59 firm wypełniło szczegółową ankietę, a w gronie laureatów konkursu powitaliśmy 15 firm z najwyższym wynikiem. Otwierając drugą edycję konkursu „Etyczna firma”, mam szczerą nadzieję, że zgłoszeń będzie jeszcze więcej. Warto nagradzać firmy, które podejmują wiele wysiłku, by formalizować reguły należytego postępowania poprzez przyjęcie stosownych kodeksów wewnętrznych. Warto grać fair!

Beata Stelmach, Prezes GE na Polskę i Kraje Bałtyckie


business unit