Skip to main content
Press Release

Kobiety na czele globalnych marek kruszą szklane sufity.

April 25, 2016

Styczeń 2016 - Przełom roku to zawsze czas podsumowań i niecodziennych doniesień ze świata. Przykładowo, czy słyszeliście, że Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Międzynarodowym Rokiem Gleb? Możemy tylko zgadywać co przyniesie nam rok 2016…  

Podsumowania nie ominęły też środowiska biznesu. W ostatnim czasie Bloomberg Businessweek Poland zaprosił doświadczonych praktyków biznesu do wskazania szefów firm, którzy w 2015 roku wykazali się największymi sukcesami, wytrwałością, nowoczesnością oraz skutecznym konkurowaniem tak w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Wśród dwudziestu laureatów znalazły się cztery kobiety, w tym również Beata Stelmach, prezes GE w Polsce i krajach bałtyckich. Polskie media nie po raz pierwszy zaliczyły prezes GE do grona najlepszych managerów w kraju - w 2014 roku tygodnik „Wprost” przyznał jej tytuł jednej z najbardziej wpływowych businesswomen w Polsce.

Beata Stelmach podzieliła się z nami swoją receptą na sukces w biznesie. „Zawsze powtarzam, że gdy ktoś naprawdę czegoś chce, to nic go nie powstrzyma. Chciałabym zachęcić młodych zdolnych ludzi, w szczególności kobiety, aby śmiało podążali za swoimi marzeniami. Dyplom magistra oczywiście pomaga, ale sam w sobie niczego jeszcze nie gwarantuje. Trzeba dużo czytać, słuchać tego, co mówią inni, rozwijać swoje zainteresowania i robić to, co jest naprawdę ważne. Bycie dobrym managerem wymaga przejęcia odpowiedzialności za swoje działania, grania fair i pozostawania otwartym na inspirację płynącą od naszych pracowników, bo w dużej mierze to właśnie dzięki nim możemy być coraz lepsi w tym, co robimy”.

Otrzymując kolejną nagrodę Beata Stelmach raz jeszcze udowadnia, że kobiety mogą zajmować czołowe pozycje w świecie biznesu i odnosić sukcesy.


business unit