Skip to main content
Press Release

GE Fanuc Intelligent Platforms prezentuje tani i wydajny switch Gigabit Ethernet

April 23, 2009

Nowy switch NETernity™ CP981RC został zaprojektowany do rosnących wymagań sieci komunikacyjnych:

CHARLOTTESVILLE, VA March 25, 2009 Firma GE Fanuc Intelligent Platforms, część GE Fanuc Enterprise Solutions, prezentuje kolejny Gigabit Ethernet switch z rodziny switch'y Neternity: CP981RC w standardzie 6U CompactPCI. Jest to tani, o wysokiej wydajności 12- lub 24-portowy niezarządzalny Layer-2 switch, który został zaprojektowany jako odpowiedź na rosnącą dominację technologii Ethernet w nowoczesnych sieciach komunikacyjnych.Według ostatniego raportu ARC Advisory Group światowy rynek urządzeń bazujących na technologii Ethernet bedzie rósł o 27.5% w stosunku rocznym ( ang. compounded annual growth CAGR ) przez następne 5 lat osiągając z poziomu 1 miliona nowych węzłów w roku 2007 poziom 3 milionów w roku 2012.

"CP981RC uzupełnia naszą już dotychczas szeroką linię switch'y. Ten switch daje bardzo dobrą relację ceny do wydajności oraz ilości portów" -- powiedział Rubin Dhillon, Communications Product Manager w firmie GE Fanuc Intelligent Platforms.

"To jest switch, który umożliwi korzystanie z technologii Gigabit Ethernet z pełną szybkością ( ang. full wire speed ) użytownikom, dla których dotychczas była ona za droga. CP981RC z tą ilością portów, wsparciem IPv6, możliwością wyboru pomiędzy portami do kabli miedzianych i światłowodowych wprowadza na rynek nową jakość."

CP981RC jest zbudowany w standardzie 6U CompactPCI w wykonaniu przemysłowym pozwalającym na szerokie stosowanie w sieciowych aplikacjach typu embedded w telekomunikacji, przemyśle i wojsku.12 portów w wesji 1-slotowej i 24 porty w 2-slotowej wersji 6U CompactPCI pozwalają użytkownikom na wykorzystanie maksymalnej liczby portów do aplikacji, czyniąc ją efektywną cenowo. Wyprowadzenie wszystkich portów na panel czołowy czyni switch łatwo dostępnym do konfiguracji. CP981RC wspiera interfejsy: 10BaseT, 100BaseTX i 100BaseT, 1000BaseSX lub 1000BaseLX. Porty do kabli miedzanych i światłowodowych mogą być na jednej płycie. Switch zapewnia funkcję hot swap co oznacza, że uszkodzony może być wymieniony na nowy bez wyłączania napięcia, ułatwia też service. Rodzina Neternity proponuje rozwiązania switch'y Ethernet w różnych wykonaniach mechanicznych, z różnymi rodzajami interfejsów, poziomami ruggedyzacji i typami zarządzania. W pełni zarządzalne switch'e Layer 2/3+ i Layer 2 zapewniają sterowanie i monitoring poprzez lokalny lub zdalny dostęp. Niezarządzalne switch'e Layer 2 pozwalają na szybkie zastosowanie w aplikacjach.

Więcej informacji na: www.gefanucembedded.com

Informacje o firmie GE Fanuc Intelligent Platforms

GE Fanuc Intelligent Platforms, jest spółką typu 'joint venture' pomiędzy General Electric Company (NYSE: GE) i FANUC LTD of Japan.

Firma jest doświadczonym, czołowym, globalnym dostawcą rozwiązań sprzętowych , software'owych do automatyki przemysłowej i rozwiązań embedded. Oferuje swoim klientom zaawansowaną, niezawodną technologię do aplikacji w bardzo szerokim szerokim zakresie zastosowań, od aplikacji w energetyce, poprzez telekomunkację aż do zastosowań wojskowych.

Centrala firmy GE Fanuc Intelligent Platforms znajduje się w Charlottesville, VA, USA i jest częścią GE Enterprise Solutions.

Więcej informacji na: www.gefanuc.com.

Firma GE Enterprise Solutions zwiększa produktywność i profity swoich klientów proponując kompletne rozwiązania w obszarach techniki sensorycznej, technologii nieniszczących testów, rozwiązań ratujących życie, sterowania i ochrony systemów energetycznych, automatyzacji linii produkcyjnych i komputerowych systemów embedded. Zaawansowane rozwiązania z szybko rosnącym zapotrzebowaniem rynku obejmują technologie bezpieczeństwa, z zakresu energetyki, przetwarzania informacji z czujników oraz technologie firmy GE Fanuc Intelligent Platforms. Firma zatrudnia 17.000 pracowników na całym świecie w ponad 60 krajach.

Tony OSullivan


business unit
tags