Skip to main content
Press Release

Etyka w biznesie to podstawa - te firmy dobrze o tym wiedzą.

April 25, 2016

25 marca odbyła się gala finałowa konkursu “Etyczna Firma”. To już druga edycja projektu zainicjowanego w 2014 roku przez dziennik Puls Biznesu. Wraz z PKN Orlen mamy zaszczyt być partnerem inicjatywy, a wsparcia merytorycznego udziela PwC. Jury przyznało tytuł „Etycznej firmy” 15 przedsiębiorstwom.

Celem konkursu “Etyczna Firma” jest wyróżnienie przedsiębiorstw systematycznie angażujących się w działania na rzecz budowania i umacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i wartościach oraz wykazujących najwyższą aktywność w tym obszarze. Przyznany tytuł to nie tylko zaszczyt, ale też motywacja do dalszej pracy, by stale się rozwijać i podnosić sobie poprzeczkę. Ponadto konkurs odgrywa rolę edukacyjną poprzez identyfikację obszarów, w których możemy podjąć działania związane z promocją i egzekwowaniem etycznego zachowania w organizacji. Etyka dotyczy relacji z klientami, współpracownikami oraz partnerami biznesowymi. Firmy ubiegające się o tytuł Etycznej Firmy musiały przejść analizę procesów biznesowych i organizacyjnych, które odnoszą się do struktury programu zarządzania etyką w firmie, nadzoru najwyższej kadry kierowniczej, ładu korporacyjnego, reputacji, przywództwa i wielu innych sfer.

W tym roku 15 firm spełniło wszystkie wymagania, osiągając doskonałe wyniki. Do tego wyjątkowego grona należą: ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, ArcelorMittal Poland, BAMA LOGISTICS, Bank Handlowy w Warszawie, CEMEX Polska, EDF Polska, Fortum Power and Heat Polska, Grupa Raben, Janssen-Cilag Polska, Johnson & Johnson Poland, Orange Polska, PCC EXOL , PKO Bank Polski, Provident Polska oraz Siemens.

To przedsiębiorstwa, które mogą teraz z dumą nazywać się „Etyczną Firmą” - działają zgodnie z najwyższymi standardami i są najlepszymi wzorami do naśladowania. Mam nadzieję, że inni pójdą w ich ślady i etyka stanie się jedną z naczelnych zasad postępowania w biznesie.

Beata Stelmach, prezes GE w Polsce i krajach bałtyckich


business unit