Skip to main content
Press Release

Db Cargo I GE Transportation Rozbudowują Cyfrowe Rozwiązania Dla Kolejnictwa W Europie

March 16, 2017
  • Partnerstwo z DB Cargo zaowocowało pierwszym europejskim kontraktem GE Transportation na rozwiązania cyfrowe dla kolejnictwa, zaprojektowane i wdrażane dla lokomotyw nieprodukowanych przez GE. 
  • Umowa poprzedzona została trzymiesięcznym programem pilotażowym, który przyniósł znaczną poprawę w zakresie dostępności floty i 25-procentowe ograniczenie awarii obsługi. 
 

CHICAGO, 15 marca, 2017 - (NYSE:GE) - DB Cargo - największa europejska firma przewozowa oraz GE Transportation podpisały umowę na cyfryzację 250 lokomotyw w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji w ciągu kolejnych 5 lat. Jest to pierwsza umowa dotycząca cyfryzacji podpisana w Europie przez GE i stanowi krok milowy w dążeniach firmy do stworzenia inteligentnych lokomotyw oraz zdigitalizowania całego łańcucha wartości operacji w kolejnictwie. Współpraca ta oznacza także, że po raz pierwszy lokomotywy nieprodukowane przez GE zostaną wyposażone w rozwiązania tej firmy. 

Umowa poprzedzona została trzymiesięcznym programem pilotażowym prowadzonym przez GE Transportation - RailConnect™ 360 Asset Performance Management Solution - zaprojektowanym do monitorowania i zarządzania wydajnością zasobów. Program umożliwia obserwowanie aktualnego statusu lokomotywy, co pozwala na zwiększenie wydajności i osiągnięcie 25-procentowego spadku awaryjności operacyjnej. 

„Prowadzony wspólnie z GE Transportation program pilotażowy pozwolił na znaczne usprawnienia w zakresie dostępności floty i zmniejszył ilość awarii obsługi. Są to czynniki krytyczne dla naszych działań i realizowania dostaw towarów w ramach globalnego łańcucha dostaw” - powiedział Steffen Bobsien, Wiceprezes European Asset Management & Technology w DB Cargo AG. - „Nie możemy doczekać się wdrożenia rozwiązań GE we wszystkich 250 lokomotywach oraz pozytywnych rezultatów tego działa dla całej naszej floty”.

„Cyfrowa przyszłość przemysłu stała się faktem. Konieczność przekładania informacji w wizję, a wizji w wyniki nigdy nie była dla naszych klientów równie ważna. Podpisana umowa, opierająca się na osiągach i wydajności, dotycząca zdalnego monitorowania i diagnostyki lokomotyw nieprodukowanych przez GE, wyznacza całkowicie nowy model biznesowy” - powiedziała Jamie Miller, Prezes GE Transportation. - „Jesteśmy zaangażowani w pomoc inżynierom i operatorom kolejowym, takim jak DB Cargo, w zakresie jak najlepszego wykorzystania zasobów poprzez dostawę nowatorskich rozwiązań redefiniujących możliwości osiąganej wydajności i efektywności”. 

Aplikacje GE do zarządzania zasobami (GE Asset Perfomance Management applications), oparte na przemysłowej platformie internetowej Predix Industrial Internet, pozwalają firmom takim jak DB Cargo na uzyskanie kompletnego, zintegrowanego przeglądu sprzętu, co umożliwia operatorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji i poprawia wydajność zasobów sprzętowych. 

Więcej informacji na stronie http://www.getransportation.com 

O GE Transportation

GE Transportation  jest światowym liderem w zakresie technologii oraz dostawcą sprzętu, usług i rozwiązań dla kolejnictwa, górnictwa, przemysłu morskiego, energetyki oraz przemysłu wydobywczego. Nasze innowacje pomagają klientom dostarczać towary i usługi  szybciej i po mniejszych kosztach, przy wykorzystaniu naszych zaawansowanych technik produkcyjnych oraz powiązanego sprzętu. Nasze rozwiązania cyfrowe, które dostarczają dane pozwalające na poprawiane efektywności, oparte są na działającym w „chmurze” systemie Predix dla Internetu przemysłowego. Powstała ponad wiek temu GE Transportation jest częścią General Electric Company, która była pionierem w branży lokomotyw pasażerskich i towarowych. Duch innowacyjności od początku towarzyszy GE Transportation, a wspierany jest naszą umiejętnością holistycznej obsługi klienta w oparciu o ideę GE Store - globalnego ośrodka wymiany wiedzy, dzięki któremu wszystkie działy firmy zyskują wzajemny dostęp do swoich technologii, rynków, struktur i doświadczenia, co ostatecznie przekłada się na lepsze wyniki dla naszych klientów. Siedziba główna GE Transportation znajduje się w Chicago w USA, a firma zatrudnia około 10,000 na całym świecie. 

O DB Cargo

Jako największy przewoźnik kolejowy w Europie, DB Cargo oferuje klientom dostęp do jednej z największych sieci kolejowych na świecie. Żaden inny przewoźnik kolejowy nie dysponuje tak perfekcyjnie rozbudowaną siecią zarówno w Europie, jak i poza jej granicami. Dzięki nam transport staje się lepszy, bardziej wydajny i niezawodny oraz zorientowany na klienta i niestandardowe rozwiązania. Do naszych usług zaliczamy innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu i logistyki, wdrożone w całej Europie w obszarze transportu kolejowego i samochodowego oraz w obszarze łączenia przewozów kolejowych z transportem gabarytowym i morskim. Oferujemy także niestandardowe rozwiązania przemysłowe dopasowane do potrzeb klientów w obszarach takich jak substancje chemiczne, oleje, odpady, papier, metale i węgiel oraz przemysł samochodowy. Dzięki naszym przyjaznym dla środowiska usługom transport kolejowy staje się najbardziej ekologiczną odmianą transportu. Cyfryzacja transportu kolejowego to jeden z głównych czynników pozwalających nam na poprawę wydajności oraz dalsze ulepszanie jakości usług świadczonych naszym klientom. 

Kontakt dla prasy

GE Transportation

Mailee Garcia

312 873 9161

mailee.garcia@ge.com 

GE (Niemcy)

Dominik Beyer

Tel. +49 621 329 1537

dominik.beyer@ge.com

DB Cargo

Tatjana Luther-Engelmann

+49 69 265 33044

tatjana.luther-engelmann@deutschebahn.com 


business unit
tags