skip to main content

Yhteystiedot

Puhelinvaihteet

+358 10 394 11

+358 3 3883 11 (Grid Solutions ja GE Power Services)

Käyntiosoitteet

Kuortaneenkatu 2, 00510 Helsinki (Vallila, pääkonttori)

Kaapelikatu 3, 33330 Tampere (Grid Solutions)

Vehmaistenkatu 5, 33730 Tampere (Grid Solutions)

Viestintä

Taija Reijonen, Senior Site Communications Leader 
taija.reijonen@ge.com,
+358 50 367 58 63

Liiketoimintayksiköt

GE Healthcare

+358 10 394 11, fax: +358 10 394 5566,
etunimi.sukunimi@ge.com
Tilaukset (fax): +358 9 146 3310
FinlandOrders@ge.com
GE Huoltokeskus: +358 9 871 0182

GE Lighting

Asiakaspalvelu (Tilaukset, toimitukset, laskutus):
Puh 0800 11 23 46 ilmaisnumero
Fax 0800 11 23 47 ilmaisnumero
FinnishTeam@ge.com

GE Energy Connections

etunimi.sukunimi@ge.com

GE Grid Solutions
http://www.gegridsolutions.com
puh. +358 3 3883 11
 
GE Grid Solutions tuotteet, ratkaisut ja varaosat
(mm. vanhat tuotemerkit ALSTOM, AREVA, AEG, Sprecher&Shuh)
Risto Peltola, myyntijohtaja, 050 3860 363
Ismo Hakanpää, myynti, 050 3860 408

Lisätietoa suurjännitetuotteista
 
Kondensaattorit, kelat ja kompensointiratkaisut
(mm. vanhat tuotemerkit Nokian Capacitors ja Nokian Kondensaattorit)
Mikko Eronen, myynti, 050 353 4754
Merja Liukonen, tilausten käsittely, 040 750 7015

Lisätietoa kompensointituotteista

GE Renewable Energy

David Matthews
Head of Sales
GE Wind
Northern Europe
+44 (0)7387 134 280
david.matthews@ge.com

Antti Tanskanen
Account Manager
GE Hydro
Finland
+358 500 386 0380
antti.tanskanen@ge.com

GE Power

Steam Power

Satu Anttila
Customer Service Leader
+358 40 7090 241
satu.anttila@ge.com

Mikko Ulvinen
Senior Sales Manager
+358 44 9970 024
mikko.ulvinen@ge.com

Marko Posio
Customer Fulfillment Manager, AQCS
+358 40 0850 316
marko.posio@ge.com

Power Services

Jussi Matikka
Senior Account Manager
GE Power Generation Services
North Europe
+358 4052 88179
jussi.matikka@ge.com

GE Oil & Gas

Janne Pälvimäki
Sales Manager
GE Energy Measurement and Controls
+358 40 52 19 712
janne.palvimaki@ge.com